Офіційна інформація
 
Новини
Життя міста  
Міська громада
Гуманітарна сфера
Підприємства та бізнес
Економіка міста
Бізнес-інформація
Підприємства та бізнес-структури
Пропозиції для інвесторів
Українські міста в Інтернеті  
Про проект
Як долучитися до проекту
Українські міста в Iнтернеті

Друга вища освіта для представників місцевої влади
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют




 

Герб та прапор міста Черкаси


11 січня 1995р. рішенням є4-22/19 сесії Черкаської міської ради затверджений сучасний герб. У горішній частині перетятого щита в лазуровому полі стоїть козак у червоному одязі, тримаючи рушницю на плечі, з шаблею та порохівницею на поясі; у долішній - в червоному полі срібний кінь, який скаче в лівий бік. Черкаси протягом XV-XVІІІст. були одним з центрів українського козацтва - тому у горішньому полі зображений козак. Геральдичний кінь в долішньому полі - узагальнюючий символ, що поєднує хоробрість лева, зір орла, силу вовка, швидкість оленя, спритність лисиці, відтворюючи, таким чином, і якості людей, що жили в цій місцевості, і старовинний міський герб 1852р.

Автори герба: - О.Толкушин, А.Пендюра.


Прапор міста Черкаси затверджено рішенням міської Ради народних депутатів від 26 липня 1995 року. За описом "прапор являє собою біле полотнищв, розміром 1х2 метри. Центральною композицією прапора є затверджений герб міста із зображенням на лазуровому тлі золотого козака з пищаллю в руках. Низ герба червоний із зображенням срібного летючого коня."

За авторським поясненням символіки, відображеноїна прапорі міста, "обрамлення герба - це символічне зображення споконвічного дерева життя, улюбленого мотиву для всіх слов'янських народів. Характер зображення нагадує традиційну українську вишивку Наддніпрянського регіону. Тут домінують сім великих квіток, що означають магічне число - сім, сім днів тижня, мотив червоної калини, дубове листя та інше." Вінчає зображення дерева тризуб - символ волі, незалежності і процвітання України.

Споконвічно, у слов'ян і в україні дерево життя було оберегом душі і тіла людини, оберегом оселі і помешкання. Обрамляє прапор елемент безкінечника, що виростає з дерева життя, символ незнищенності людського буття на цім світі. Низова частина, де знаходиться напис "Черкаси", є зображенням пурпурової стрічки із золотими літерами.

Колір орнаментального вирішення прапора червоно-пурпуровий, улюблений колір козаків, під цими кольорами вони ходили в походи. На білому тлі розміщені білі вишиті восьмикутні зірки, характерні для орнаментів України. Ще за часів трипільської кулльтури зображення ромба із зерном, або хрестом посередині, означало засіяне землеробське поле. Отож і наше місто нагадує прямокутні вулиці, засіяні зорями, освяченими людськими долями.

В цілому, прапор є біло-червоний, що в емоційному стані дає святковий піднесений настрій. Як свідчать аналоги геральдики і взірці прапорів, такого виріщення прапор носить унікальний, регіональний характер. Він походить від прадавніх рушників, гаптів і знамен - від кодових знаків наших предків...

Завжди нарачену вбирали в біле - колір щирості, доброти, вірності та цнотливості. Червоно-пурпуровий колір споконвічно символізує владу, силу, перемогу. Отже, в цілому, прапор міста Черкаси є рілля, засіяна добрими білими зорями, що в центрі композиції проростає цільним деревом життя і добробуту, в обіймах тримаючи герб міста. Хай віками проростає козацька вікова слава козацького міста Черкаси!

Нехай в майбутнє летить черкаський кінь - символізуючи вічний рух до незалежності!
Хай завжди наше місто буде - містом-садом, містом любові, злагоди, життя і добробуту!
Хай святиться і сяє Тризуб - підвалина нашої духовності й незалежності, що проростає з правічного древа Життя!
Слава Україні!
Слава Черкасам!

Автори прапора: Д.Г.Нарбут, М.М.Теліженко.



[версія для друку]


12.02.2008

Про результати ревізії професійно-технічних навчальних закладів

Нині на ринку праці спостерігається ріст попиту на робітничі спеціальності. Розуміючи, що збільшення кількості висококваліфікованих, якісно підготовлених робітників в країні позитивно впливає на розвиток економіки, держава фінансово підтримує існуючі ПТУ. Однак не всі професійно-технічні заклади області бережливо ставляться до державних коштів, виділених на підготовку кадрів у професійно-технічних начальних закладах, що підтвердила нещодавня ревізія КРУ у Черкаській області.   >>>


14.01.2008

На Черкащині з'являться "території, вільні від корупції"

Таблички «Територія, вільна від корупції. Тут хабарів не беруть» найближчим часом можуть з’явитися на фасадах та в приміщеннях органів державної і виконавчої влади, місцевого самоврядування, закладів освіти та медицини Черкащини. Засвідчити свій «антикорупційний» статус їм буде запропоновано у рамках проекту «Корупції – СТОП!», реалізація якого розпочалась на Черкащині і охопить область в цілому. Деталі проекту, розпочатого Черкаським прес-клубом, було оприлюднено під час прес-конференції 11 січня.  >>>


12.12.2007

Тендерне законодавство продовжують порушувати

Зважаючи на важливість питання дотримання законодавства у сфері державних закупівель працівники КРУ у Черкаській області в ході перевірок в обовязковому порядку звертається увага на законність здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти підприємствами та установами області.   >>>

 
Всі новини >>>
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.cherkasy.osp-ua.info є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів. Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua