У військових частинах теж виявляють фінансові порушення
18.06.2007 Непоодинокі факти ревізій свідчать, що бережливо ставитись до державних грошей та майна керівники багатьох установ так і не навчилися.
Ось і під час ревізії фінансово-господарської діяльності військової частини А 3177, проведеною фахівцями КРУ у Черкаській області за дорученням військової прокуратури Черкаського гарнізону, встановлено ряд порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.
З усього видно, керівництво військової частини не надто переймалося економією бюджетних гривень. Порушуючи чинне законодавство, тут у 2005 році згідно договору підряду з ДП“Кіровоградський ремонтний завод” використано 460 тис. грн. на оплату робіт по встановленню охоронного периметра технічної території без проведення тендерних процедур.
Крім цього, військова частина має понад 89 тис. грн. дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок порушення законодавчо визначеного терміну отримання товарів, робіт, послуг. Як виявилося в ході ревізії, протягом 4 місяців рахується дебіторська заборгованість за залізничні послуги на суму 88 728 грн. Не виконано Управління Одеської залізниці і послуги з розвантаження краном, за які військова частина заплатила 695 грн. ще в грудні 2004 року.
Дивні маніпуляції з коштами відбувалися в бухгалтерії військової частини. Тут свого часу здійснювалося списання коштів за декількома розрахунковими відомостями без підписів осіб, які б підтверджували отримання коштів. Таким способом було списано 1092 грн. готівки, що призвело до збитків на відповідну суму, яка під час ревізії внесена в касу в/ч.
Крім цього, ревізією встановлено, що в грудні 2006 року без наказу командира в/ч А 3177 за видатковим касовим ордером та відомістю на виплату заробітної плати працівникам воєнізованої охорони повторно виплачено 7 313 грн. надбавки за складність та напруженість у роботі за грудень 2006 року. Відповідно зайво проведено нарахувань на зарплату та сплачено внесків до державних цільових фондів на 2 647 грн.
Встановлено ревізорами порушення і в обліку основних засобів та запасів.
Вибірковою інвентаризацією наявності необоротних активів та товарно-матеріальних цінностей встановлено лишки запасів на 488 грн., що призвело до заниження в обліку вартості запасів. Крім цього, ревізори, звернули увагу, що окремі основні засоби військової частини обліковуються лише в кількісному виразі.
Це стосувалося автомобіля Камаз, комп′ютерів Рentium 166 та Рentium 300. Таке порушення призвело до заниження первісної вартості основних засобів на загальну суму 20 102 грн. Матеріали ревізії направлено до військової прокуратури Черкаського гарнізону.